среда, 13 декабря 2017 г.

Звернення учнів 10 класу до учнів Дальницької школи

НЕ БУДЬМО БАЙДУЖИМИ!



Уже котрий рік поспіль у нашій школі напередодні свята Миколая проводиться благодійний ярмарок. Усі діти ретельно готуються до нього: приносять домашню випічку, фрукти, вироби, виготовлені власноруч.
Згадую минулорічний ярмарок. Чого тільки не було на столах! Тут можна було купити пампушки, горішки, пиріжки й пироги, кекси, торти, чай. Деякі класи підійшли особливо творчо до оформлення столів: зробили арки, прикрасили їх гирляндами; столи застелили святковими скатертинами, рушниками, розставили на них глиняні миски, глечики; діти одягли українські костюми.
Кошти, виручені на ярмарку, було вирішено передати бійцям АТО, сиротам та онкохворим дітям. Проте не всі поставилися до цього серйозно. Прикро було усвідомлювати, що не всі учні школи долучились до такої важливої благодійної акції! На жаль, знецінюються моральні та духовні орієнтири у нашому суспільстві. Ми починаємо втрачати ЛЮДИНУ в собі! І так хочеться вірити, що у цьому році не залишиться жодної байдужої душі, усі візьмуть активну участь у цьому заході та отримають неабияке задоволення від доброї справи!
Цісар Дар’я, учениця 10 класу.

У Дальницькій школі, напевно, як і в багатьох інших школах, проводяться благодійні заходи. Одним із найулюбленіших для нас є ярмарок до Дня Святого Миколая. У цей день до школи ми приносимо різні солодощі, іграшки та інші цікаві речі, які продаємо усім бажаючим придбати щось не тільки з метою посмакувати чи помилуватись, а й долучитись до доброї справи. Зароблені гроші витрачаємо на благодійність.
Але деякі учні вважають, що “ моя хата скраю”, і тому лишаються байдужими до цього заходу. Я вважаю, що, навіть не маючи можливості щось принести з дому на продаж, можна долучитись до загальної справи, придбавщи якийсь товар у інших. Адже ми робимо таке благе діло, допомагаючи чим можемо хворим діткам чи дітям-сиротам. Не забуваймо про те, що разом ми — СИЛА! Пам’ятайте: добро завжди повернеться до вас сторицею!
Волянська Марина,
Дволітко Анна,
Майоренко Анастасія,
учениці 10 класу.

среда, 31 мая 2017 г.

Театр - це завжди свято

   Чи любите ви театр, як люблять його вчителі Дальницької школи?! Для нашого педагогічного колективу вже стало гарною традицією відвідування театрів Одеси. Цього разу нагодою для такої поїздки стало Свято останнього дзвоника. Для перегляду було обрано виставу "Біла акація", що з неймовірним  успіхом проходить  на сцені Одеського академічного театру музичної комедії імені М.Водяного. Величезний  інтерес одеської публіки до цієї вистави призвів до аншлагу - всі квитки на день спланованої нами поїздки було розпродано. Але ця  новина не стала на заваді для справжніх театралів! Було вирішено неприємну ситуацію перетворити на приємний сюрприз. Завуч школи Цісар Н.В.  та голова профкому Бліняєва Ю.І. до останнього тримали в таємниці той факт, що квитків на виставу немає. Тільки в автобусі, коли водій поїхав у інший бік від театру музкомедії , Наталія Вікторівна (яка, до речі, провела ще й цікаву пізнавальну екскурсію вулицею Пушкінською) повідомила, що сьогодні колектив школи приїхав на балет  "Спляча красуня" в Одеський театр опери та балету. Це стало для усіх справді неочікуваним, але приємним сюрпризом!  Адже  з'явилась можливість прогулятись ще й Приморським бульваром. Усі  були вражені змінами, що там відбулись: відреставровані Потьомкінські сходи, озеленені схили, що ведуть до морвокзалу. А щодо самої вистави, то вона перевершила всі наші очікування! Це була чудова прем'єра на сцені одного з найкращих театрів світу!
   Ось так  оптимізм Юлії Іванівни та креативний  підхід до будь-якої справи Наталії Вікторівни врятували, здавалося б, непоправну ситуацію і подарували багато позитивних емоцій колегам!

Свято останнього дзвоника

26 травня у Дальницькій школі пролунав останній дзвоник. Особливим це свято стало для 24  випускників нашої школи, котрі в цей день прощалися із дитинством і стали на стежину дорослого самостійного життя.
   Вже традиційно із завершенням навчального року учнів вітають представники влади,батьки.Так, у цей день у школу завітали секретар сільської ради          Кудринська Ж.Б., директор Овідіопольського будинку юнацької творчості     Іванченко Т.А., які  привітали випускників із закінченням школи.  Директор школи Зубенко Н.Д. вручила сертифікати 2 учням (Сириці В., Кушніренко Р.)  на отримання стипендії за досягнення та значні успіхи у сфері освіти, культури, мистецтва та спорту. Кудринська Ж.Б. нагородила відмінників школи грошовими преміями (Богуцьку Ю., Поспішенко Д., Блащук К., Пацар Н., Сіянову О., Бабєнцова В., Течинську К., Пацар А., Сізову С., Сізову С., Цісар К., Цісар Д., Волонтір Н., Малюкіну Д.) 
  Висловили слова щирої подяки вчителям школи випускники. Вони подарували педагогм незабутній танок. Молодші школярі підготували для випускників теплі слова та подарували від всіх учнів школи невеличкі сувеніри. 
Випускників благословили у дорогу вчителі та батьки, винісши хліб на рушникові. Творчий колектив "Вікторія" виконав танець, який нагадав, що дорога у доросле життя буде нелегкою.
   Звучали вітальні слова з уст тих, хто віддав душу й серце своїм вихованцям протягом 11 років: першої вчительки Бєлоусової Т.М., класного керівника Маринеч Л.В. 
Швидко промайнуло свято. Хочеться ще раз побажати, щоб  шлях у доросле життя був щасливим, сповненим гарними подіями і здобутками. Ми віримо, що наші випускники реалізують власні здібності, таланти, побудують власну успішну долю, будуть гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Бажаємо їм впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх  мрій.
    Щастя всім, добра, міцного здоров’я та успіхів!

         

День цивільної оборони

24 травня у Дальницькій школі пройшов День цивільної оборони. Усе розпочалося з евакуації учнів зі школи. У цьому році час евакуації склав 1 хв 38с. Цей результат покращено у порівнянні з минулими роками.
    Школа вишикувалась на лінійку, прозвучав Гімн України. Цісар Н.В. запросила усіх на    вже  традиційні щорічні змагання, присвячені Дню цивільної оборони. 
       Було розбито  наметове містечко ( кожен клас поставив палатку), діти придумали  назву та девіз своєї команди. Гаслом свята став вислів:«Попередити, навчити, допомогти».

 А далі усі були запрошені в цікаву й захоплюючу подорож - у світ безпечної життєдіяльності. Цісар Н.В. розповіла про те, що багато правил безпеки виникли ще в глибоку давнину, коли люди намагалися захиститися від диких звірів і природних явищ. З часом змінилися умови життя людини, стали іншими правила безпечної життєдіяльності. Тепер вони пов'язані з інтенсивним рухом транспорту на міських вулицях, розвинутою мережею комунікацій, великим скупченням людей. Для дітей були підготовлені найрізноманітніші завдання, спрямовані на розвиток уваги, швидкості реакції тощо.  А щоб впоратися з ними, їм необхідно було показати свої знання, вміння, а десь проявити кмітливість і міцність духу.

   Учасників гри чекало багато цікавих випробувань: естафети "Тунель", "Гази", "Утримай небезпечну речовину"тощо. Команди змагалися на швидкість і правильність проходження дистанцій. Цікавим був той факт, що команди формувалися з учнів усієї школи (учні 10 та 11 класів обирали з кожного класу представнків).

     А естафета "Розв'яжи приклад", крім швидкості, перевірила вміння учнів не втрачати увагу у стресових ситуаціях. Дітям необхідно було добігти до стільця, на якому знаходились листки з математичними  прикладами, розв'язати їх і передати естафету іншому. 

  Найважчим стало завдання "Проповзи крізь перешкоду". Розкалені на сонці мати, по яким повзли учні, додали труднощів учасникам естафети. Та, не зважаючи на це, діти швидко долали перешкоди й доводили, що вони здатні перебороти будь-що  заради спасіння життя.  




А найцікавішими виявилися конкурси "Музичний" та "Утримай кульку на покривалі". Діти визначили найкращого танцюриста  та клас, у якому найспритніші учні. 

     Наприкінці свята дітей чекала смачна каша, смажені на багатті сосиски та нагородження. Цісар Н.В. подякувала усім за запал, азарт до змагань, які забезпечили успіх.

Свято "Прощавай, Букварику!"

23 травня у початковій школі пройшло свято "Прощавай, Букварику!", яке підготували класний керівник 1-го класу Скліфасовська З.В. та педагог-організатор Буділовська Т.Д. Розпочали свято учні 10-го класу (Ісламова С. та Цісар К.), які запросили дітей до цікавої подорожі у світ казок. 

 Захід показав, що діти першого класу вміють гарно декламувати вірші, у них сформований інтерес до читання. Неперевершена гра героїв казок (учнів 6-Б класу), навчила дітей акторським здібностям, розвинула уяву, вміння фантазувати. 
 
До дітей завітав Буратіно (Циганенко).
Зустрілись вони з чарівною Принцесою.
Прийшла у гості й Червона Шапочка (Сізова С.).
І , звичайно, зустрілись із самим Буквариком (Гущін Д.).

   Важливим є те, що всі учні-актори, ведучі свята  є вихованцями Скліфасовської З.В. Саме це додавало   святу родинного тепла, стало прикладом  дружніх стосунків  між дітьми різного віку. 

Проведення педради

    19 січня 2017 року у Дальницькій школі відбулася педагогічна рада на тему: «Нові прогресивні технології - шлях до формування творчої особистості,  життєвих  компетентностей  учнів ». 
    «Безумство  - діяти по-старому й чекати на нові результати». Саме слова А. Ейнштейна стали епіграфом до теми педради.  Стрімкі зміни  - одна з основних характеристик сучасного суспільства. Інтенсивне впровадження прогресивних технологій в усі сфери життя зумовило безупинне вдосконалювання людської діяльності. Різко зменшується час на втілення нових ідей, знань, технологій у життя. Зростає потреба в нових формах освіти, навчання, набутті навичок.   Метою  засідання педради стало поглиблення знань про інноваційні технології навчання, обмін досвідом з їх використання, обгрунтування доцільності впровадження інновацій у навчально-виховний процес з метою формування творчої особистості,  життєвих  компетентностей  учнів, аналіз роботи  вчителя у світлі  інноваційної діяльності.


  За допомогою вправи «Мозковий штурм» всі змогли з’ясувати, чи дійсно так не влаштовує сучасну школу традиційна педагогічна технологія, і чи дійсно впровадження інноваційних технологій є необхідним і гарантує ефективний результат.       
 Далі всім була запропонована  вправа «Займи позицію». Учасникам зібрання пропонувалося підняти картку зеленого кольору, якщо вони відстоюють інноваційний підхід, та червоного, якщо переконані у необхідності дотримуватись традиційного підходу у навчанні.      
    Наступним етапом педради стало порівняння традиційної та інноваційної освіти, що на даний час паралельно співіснують в Україні. На думку великої кількості дослідників, традиційна система навчання є безособистісною. Та інша думка в учнів Дальницької школи. Результати анкетування показали, що учням подобається традиційна система, яка теж дає гарні результати. На таких уроках вони не зазнають перенавантаження, почувають себе більш спокійно й отримують міцні знання.      Інноваційні уроки діти теж не відкидають. Учням подобаються уроки з використанням інноваційних методик, це підвищує інтерес до навчання, але без надмірного захоплення ними.          
      І найбільше порадувало те, що переважна більшість наших учнів мають бажання ходити до школи, оскільки їм цікаво вчитися.      Вражає, яким є рейтинг знань українських школярів у порівнянні зі знаннями європейських учнів.  Високий рівень освіченості (здатність здобувати, розуміти та критично оцінювати інформацію) показали тільки 2% учнів, успішно  адаптуватись у суспільство можуть 36% учнів. Наші учні недостатньо оволодівають вмінням ефективно інтегрувати знання з різних галузей знань та не вміють аргументовано висловити свою думку.        
  У чому ж проблема? Вчителі не можуть навчити краще? Погані учні? Погана програма? Саме суспільство, його психологія не дає виховати людину, яка володйє вище згаданими вміннями. Чого очікує учень від школи? Задоволення пізнавальних інтересів, можливості самоствердження, самореалізації. Але яким чином? До того часу, як вона піде до школи, дитина сама обирає собі форми діяльності, місце ігор, учасників, правила. Але в школі… На що зорієнтований учитель? На обов’язкове виконання програми, яка визначає обсяг, темп та способи засвоєння інформації. Отже, ми маємо суперечність психологічних установок, у результаті якого-конфлікт інтересів. Цей конфлікт існував завжди, але загостривсь лише в останні десятиліття.       
          На даний час розроблено безліч педагогічних технологій, які направлені на вирішення зазначених проблем. Саме на деяких, найпоширеніших, пропоную зупинитись більш детально.
Досвід №1.   Пасько Олена Сергіївна, вчитель початкових класів. Основою її діяльності є любов, симпатія, повага до дитини. Теплі інтонації голосу, спокійна міміка, звернення до учнів по іменам підсилює близкість вчителя до дітей. Доброзичливе навіювання приймає форму довірчої настанови. Такі способи взаємодії підвищують авторитет вчителя, виявляють повагу до нього з боку учнів.     На уроках Олена Сергіївна застосовує такі форми роботи, в яких вона може розкрити кожного учня (бесіда, творчі завдання, вправи "Хто найуважніший?" тощо). Змістовна, яскрава мова, великий інтерес до того, що кажуть учні, педагогічний такт, співпереживання дають можливість розкрити кожного учня. 
ДОСВІД№2. Цісар Андрій Анатолійович, вчитель математики та технічної праці. Приділяє значну увагу створенню найсприятливіших умов для навчання виховання і розвитку учнів, обов'язково враховуючи їхні індивідуальні нахили, здібності, інтереси. На уроках встановлює психологічний контакт із класом, забезпечує комплексне повторення всього навчального матеріалу. Вдало   поєднує різні форми роботи з учнями, індивідуальну з колективною, коли робота кожного учня перевіряється всім колективом класу. Кожен урок починається з перевірки домашнього завдання й теоретичного матеріалу, що змушує учнів систематично готуватися до уроків математики. Вчитель намагається  вивести учнів на рівень творчої діяльності, на якому набуті знання є засобом для опанування новими.




ДОСВІД№3
Маринеч Лариса Володимирівна, практичний психолог школи. Під час виховної години, яку вона провела у 5-А класі, був створений належний мікроклімат. Також було забезпечено дружню та злагоджену роботу. Лариса Володимирівна підготувала роздатковий матеріал: тести, термометр-настрою тощо. Діти мали змогу визначити своє місце у колективі.
    Захід пройшов досить чітко та організовано. Тема заходу була актуальною- "Конфлікти". Психолог урахувала вікові особливості учнів, стимулювала їх до  активної діяльності під час проведення заходу. 
  Ці вчителі вміють створити у класі належний мікроклімат, учні не зазнають психологічного навантаження. Адже характерна риса справжньої школи — це сприятливі умови, що визначають ставлення вчителів і дітей до всього, що відбувається, як до особисто значущого, важливого і цікавого. І якщо необхідність спілкування збігається з бажанням і вмінням підтримувати добрі стосунки, то в колективі поступово складається позитивний психологічний клімат, а також благодатні умови для по­дальшого розвитку і вдосконалення особистості.

Проект рішення педради 

  • Обговорити зазначені вище рекомендації на засіданнях методичних об’єднань.                              Лютий 2017 р.
  • Надавати методичну допомогу молодим та малодосвідченим вчителям щодо впровадження ІКТ та проектних технологій у навчально-виховний процес.                                                                                 Постійно.
  • Звернути увагу на проблему використання ІКТ та методу проектів під час самоосвітньої діяльності.
  • Вчителям  підготувати й провести відкриті уроки з використанням зазначених вище технологій.                                                                      Січень-лютий 2017 року.

« Кожний, хто вміє згуртувати навколо себе людей із різними характерами, різними інтересами й може привести до успіху – справжній Майстер…». 
Саме цими словами закінчилася педрада.



среда, 24 мая 2017 г.

Участь у літературному конкурсі "Ми за тверезе життя!"

З 14 лютого по 10 травня 2017 року  проходив Всеукраїнський літературний конкурс "Ми за тверезе життя!"
Цього року конкурс зібрав 1550 творів. Журі  довго працювало над їхньою перевіркою   та оцінюванням, адже прийшло дуже багато цікавих робіт. 
Приємно, що серед переможців конкурсу є учениця нашої школи-Цісар Катерина. Вона посіла ІІІ місце. Вітаємо з перемогою Катерину та наставника - Гаврилюк Лілію Олександрівну. 
Додаємо далі роботу переможниці.

Повернення, або Сповідь людини, яка обрала життя
Я знову напідпитку. Ось по тілу розливається  приємне відчуття. Мої ноги. Вони стали такими неслухняними! Відпочивайте, мої хороші. Мій мозок. Там порожнеча, що пожирає всі мої негаразди. У моїй голові немає нічого, окрім почуття ейфорії.  Всі проблеми стали такими мізерними. Та я взагалі забув про них! Здається, я втратив роботу? У мене забрали останню надію на краще…
Чую жінчин крик: «Совісті ти не маєш,  знову набрався! Яка з тебе користь? Грошей заробити не можеш!»
Що вона таке верзе?! Та я ще той парубок! Я ж їй віддавав усе: дарував квіти, купував коштовні речі. А вона таке каже!!!
Я відчуваю, як мене переповнює гнів.
Можливо, тому люди й пиячать, що на них навалюється усе це: безробіття й безгрошівя, докори рідних, почуття відповідальності. Хоча… Я не п’яниця. Я просто людина, котру все дістало.
Намагаюся підвестися, та  ноги мене не слухають. Роблю ще одну спробу і відчуваю, як весь світ перевертається. Мене пожирає темрява.
Я сиджу посеред базарної площі. Тут дуже гамірно, звідусіль лунають крики. Людей – як комашні, і всі кудись поспішають, штовхаючи один одного. Продавці вихваляють свій товар, покупці торгуються.
Раптом я помічаю, що  люди постійно кидають погляди саме  на мене: дехто - співчутливі, а дехто - відверто-насмішливі. Не розуміючи, що відбувається, від хвилювання пітнію й тягнуся до носовичка, який лежить у кишені штанів. Та що це?  У мене немає однієї ноги! Я – худий, обідраний каліка, котрий жебракує.   І я мушу просити милостиню, адже це моя остання можливість прогодувати дітей. На душі стає так тяжко від усвідомлення того, що тут, на цій площі, нікому ні до кого немає діла. Усі тобі чужі і байдужі до твого горя. Хоча б одне знайоме лице побачити!.
   Раптом я аж здригнувся від несподіванки- біля мене зупинилась жінка, так  схожа на мою покійну матусю. Її волосся, акуратно зібране в пучечок, вже починала вкривати сивина. Та це тільки прикрашало її. Очі випромінювали тепло і біль, який вона, мабуть, нещодавно пережила. Мені здалося, що і в мені вона впізнала когось рідного. «Синочку, а ти де втратив ногу?» - схвильовано спитала вона. Я опустив очі. Мені нічого було сказати. Я не пам’ятав, де міг її втратити: чи то на сміттєзвалищі грейдер переїхав, чи то на залізниці  потягом зачепило, коли в черговий раз напився до непритомності.
Жінка швидко почала шукати щось у своїх кишенях. Згодом простягнула мені якісь  гроші. «Мій син втратив ногу під час обстрілів у Дебальцевому. Я знаю, що значить жити й усвідомлювати, що більше не будеш здоровою людиною»,-промовила жінка.
   «Не треба! Не треба!»--кричав я, і сльози котилися з моїх очей градом. Мені було соромно за себе.  Вона з подивом подивилась на мене і, намагаючись заспокоїти, обійняла за плечі.
«Татусю! Татусю! Прокидайся! Ти лежиш на холодній підлозі. Ти можеш захворіти!»
Та це ж  донечка мене обіймає. Вона намагається мені допомогти. Хоча   ще вчора я змусив дітей  та жінку серед ночі тікати з хати. Я обіймаю свою кровиночку і плачу, бо починаю згадувати свій сон, у якому  я, знедолений інвалід, що сам  винен у своєму каліцтві,  намагаюсь  хоч якось прогодувати свою родину.
То чому ж  у реальному житті, маючи дві ноги, дві руки, я роблю нещасними своїх найрідніших: перекладаю свої проблеми на них та шукаю розради у пляшці? Що я роблю з нашим життям, зі своєю ( колись щасливою!) сім’ єю?!  Яка подальша ціль мого існування?
Від автора. Цю історію я почула випадково від чоловіка, з яким їхала у маршрутці. Я тримала в руках  роздруківку положення про Конкурс, в якому зараз беру участь. Він спитав, чому мене цікавить така не дуже приємна тема. Я пояснила, що хочу взяти участь у конкурсі, оскільки вважаю, що проблема є актуальною для нашого суспільства. Чоловік гірко посміхнувся і сказав, що мені пощастило, адже сиджу поряд  з пяницею у минулому.  Я не повірила його словам. Та його сповнена хвилюючих емоцій розповідь переконала мене у цьому.
          Вже на прощання  чоловік сказав, що  дав собі слово не пити до того часу, доки не знайде відповідь на питання: «Для чого людині дане життя і що таке щастя?»
Я теж часто замислююсь  над цим і не можу знайти остаточної відповіді. Мабуть, ми все життя її шукаємо. Сподіваюсь, що і мій знайомий продовжуватиме це робити…

 


Переможці виставки науково-технічної творчості у 2017 році

З метою подальшого розвитку, популяризації та пропаганди науково-технічної та декоративно-ужиткової творчості серед учнівської молоді, підведення підсумків роботи дитячих творчих об’єднань навчально-виховних та позашкільних закладів району за 2016-2017 навчальний рік проводилася районна виставка науково-технічної творчості. Результативно взяли участь у виставці й учні Дальницької школи.
І місце посіли наступні учні:
         - Дволітко Анна, учениця  9 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Стаматакі Валерій, учень 11 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Циганенко Дмитро, учень 11 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Долженко  Анатолій, учень 11 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Черномирдіна Ірина, учениця 9 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Афанасьєва Наталія, учениця 9 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Стаматакі Людмила, учениця 10 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Цісар Катерина, учениця 10 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Філоненко Олександр, учень 11 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Крутько Андрій, учень 11 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Бєлоусов Нікіта, учень 9 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- Цісар Дар’я, учениця 9 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
ІІ місце посіли:            
-        Волянська Марина, учениця 9 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
-        Стаматакі Людмила, учениця 10 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
-        Ляшенко Владислав, учень 10 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
ІІІ  місце посіли:
-        Цісар Катерина, учениця 10 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
-        Куліченко Валерій, учень 5 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
-        Куліченко Володимир, учень 5 класу Дальницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Вітаємо з перемогою дітей та їхніх наставників, які теж нагороджені грамотами відділу освіти. Це  Бліняєва Ю.І. та Цісар А.А.
                                                   



ІІІ Міжнародний конгрес

    З 18 по 21 травня 2017 року в Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського відбувся  ІІІ Міжнародний конгрес «Глобальні виклики педагогічної освіти в університетському просторі», в якому взяли участь більше двохсот педагогічних фахівців. Метою конгресу було об’єднання зусиль педагогічних колективів до сприйняття реформи освіти, усвідомлення концепції «Національна освіта», обмін досвідом роботи та виявлення найбільш успішних на ринку праці фахівців, які вміють навчатися впродовж життя, критично мислити та будувати нову українську школу.
     Робота була організована за секціями. Так, однією з найцікавіших була робота секції "Методична компетентність учителя математики як умова реалізації концепції "Нової української школи" у галузі математичної освіти учнів".
    З вітальним словом виступила декан фізико-математичного факультету Південноукраїнського національного університету ім.К.Д.Ушинського  Ордановська О.І., яка побажали плідної роботи й запросила вчителів направляти своїх учнів до вступу в університет на фізико-математичний факультет. 
 Слід зауважити, що в аудиторії були присутні освітяни з різних куточків України. Було цікаво слухати Павлову Т.П., вчителя Малодолинської ЗОШ І-ІІІ ст. м.Чорноморськ , яка поділилася своїми думками щодо необхідності формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття гідності, любові до рідного краю. Під час уроків математики вчитель   використовує авторські  задачі практичного змісту, розв'язавши які, учні задумуються над проблемами екології, вони починають розуміти необхідність дбайливого ставлення до природних ресурсів рідного краю, звертають увагу на існуючі екологічні проблеми  Одещини. 
    Після обговорення виступу всі дійшли висновку, що школа може об'єднати український народ, виховати в учнів почуття любові до рідного краю, відповідальності за долю України. 
   Чуприна О.С., вчитель математики м.Чорноморськ, розповіла про новий напрямок у освіті--мобільне навчання. Вона поділилась своїм досвідом щодо використання смартфонів, телефонів, планшетів у "мирних" цілях- для поліпшення знань учнів з математики. Йшлося про використання мобільного додатку Kahoot, за допомогою якого вчитель може створити онлайн- вікторину, тест, провести опитування. Всі погодилися, що мобільні пристрої містять великий потенціал до застосування їх у навчальному процесі. 
  Цікавим для присутніх став досвід роботи вчителів Овідіопольського району щодо корекції знань та вмінь учнів  з математики. 
Чому математика вважається найскладнішим шкільним предметом? Чому у дітей відсутнє прагнення до її вивчення?Як зацікавити школярів математикою? Як зробити так, щоб їм хотілося йти, поспішати на урок математики? 
    Для вирішення цієї проблеми було проведено анкетування серед учнів Овідіопольського району на тему: «Що заважає тобі вчити математику?». У дослідженні взяли участь 600 учнів. Результати були невтішними: 42% учнів взагалі не розуміють самого предмету «математика», 12% не розуміють пояснення вчителя, 31% зазнають перенавантаження, 10% не бачать потреби у  вивченні цього предмета. У чому ж проблема? Вчителі не можуть навчити краще? Погані учні? Важка програма? 
Успіх учня в процесі навчання залежить, в першу чергу, від того, наскільки вчителеві вдалося зацікавити його своїм предметом. Але інтерес не може виникнути сам по собі, вчителю потрібно зуміти викликати цей інтерес.
Гості дізналися про щорічні педагогічні конкурси, які проводяться серед вчителів математики Овідіопольського району з метою  узагальнення досвіду з різних проблем: "Усний рахунок-як необхідна складова гармонійного розвитку особистості", "Виховання патріотизму під час уроків математкии" тощо.
Зацікавив аудіторію і досвід учителів Великодолинського НВК-ліцею щодо проведення дослідження діяльності півкуль мозку людини. Огляд результатів цих досліджень дозволяє зробити висновок про наявність двох різних типів мислення, двох різних стратегій півкуль.
Опрацювавши результати дослідження, творча група розробила методичні рекомендації щодо структури й методики проведення сучасного уроку математики з урахуванням асиметрії мозкових півкуль дітей.  Наприклад, на уроках математики хлопцям слід давати завдання на увагу, кругові приклади, роботу з перфокартами, різноманітні дидактичні ігри, що активізують пізнавальну діяльність учнів. Дуже ефективні бліц-опитування, коли в швидкому темпі читаються питання на різні теми, при цьому від учнів вимагається вміння зосередитися, зорієнтуватися, розвиваються мислення, інтелект, закріплюються математичні знання, а учні ще й отримують інформацію, що не має безпосереднього відношення до програмового матеріалу. Це можуть бути питання такого типу: визначити одиницю маси дорогоцінного каміння, середню швидкість велосипедиста, об'єм 1 кг води, чому дорівнює 1 пуд і т. д. 
Проблема неуспішності турбує всіх: і дорослих, і дітей. Очевидно, що на світі немає жодної психічно здорової дитини, яка хотіла би погано вчитися. Коли ж мрії про успішні шкільні роки перекреслюються першими отриманими "двійками", у дитини спочатку зникає бажання вчитися, а потім вона просто прогулює уроки або стає "важким" учнем, що найчастіше призводить до нових негативних проявів і в поведінці. Тому завдання вчителя зробити так, щоб учні з низьким рівнем знань з математики відчули свою перевагу.
У вчителів математики Дальницької ЗОШ Овідіопольського району теж є цікавий досвід боротьби з неуспішністю. Так вже стало традицією проведення районної гри «Хрестики-нулики в кубі». Ця гра наскільки проста, настільки й захоплююча. Вона спрямована на розвиток мислення, адже суть її полягає в пошуку вірного рішення. Результат гри залежить від одного ходу. Граючи в хрестики-нулики, учні за допомогою аналізу складають лінію поведінки на полі, придумують свій безпрограшний варіант. Гра розвиває увагу, логічне мислення, адже грати в хрестики-нулики необхідно дуже уважно і обов'язково вигадувати наступний хід заздалегідь. Потрібно не тільки правильно думати, але ще й швидко міркувати.
Цікавим є той факт, що перемагають у грі не «математичні вундеркінди». У дітей зі слабкими математичними здібностями збільшується зацікавленість до вивчення математики, діти починають краще розуміти геометричний матеріал.
Під час обговоорення виступу всі погодилися з тим, що до високої ефективності освітнього процесу ведуть багато шляхів. Конкретні умови роботи, досвід, особисті якості вчителя підказують йому різноманітні засоби практичного вирішення проблеми, підвищення ефективності навчання. Арсенал використовуваних засобів, методів і прийомів відкриває широкі можливості для подальшої педагогічної діяльності. Адже праця вчителя – справа творча.
Звучали не лише слова подяки про організацію на високому рівні заходу, а й побажання продовжити в інших форумах зустрічі для вирішення нагальних питань освіти.
Завідувач кафедри методики математики Південноукраїнського національного університету ім.К.Д.Ушинського Іванова С.В. своїм виступом   акцентувала увагу про необхідність зміни української школи, поділилися думками про навчання та виховання учнів, наближенням української освіти до загальноєвропейського простору.      
     Я пишаюся тим, що побувала серед прекрасного сузір’я гостей. Скільки нового, інноваційного змогла я почути! Це був справжній феєрверк виступів талановитих учителів. У роботі кожного є своя родзинка - своєрідна скарбничка інноваційних ідей.
        Усі присутні отримали  сертифікат про участь у фестивалі.
      Всі були дуже задоволені почутим і побаченим, про що свідчать їхні схвальні  відгуки.

вторник, 23 мая 2017 г.

Проведення класних годин щодо питань, пов'язаних із ЗНО

   Наш навчальний заклад зацікавлений, щоб наші учні мали якнайкращі результати із ЗНО, адже це результат роботи педагогічного колективу. ЗНО проводиться уже не перший рік, і ми знаємо, над чим потрібно працювати. Якщо дитина приходить у старшу школу, то основна мотивація її  навчання – підготовка до участі в ЗНО. Це саме той період, коли молодій людині потрібно визначитися з професійними орієнтирами свого життя. Тому підготовчу роботу з учнями розпочинаємо ще в 10-му класі.
  Успішне складання ЗНО залежить від багатьох чинників. Не останнім тут є спосіб життя, атмосфера у сім’ї учня, бажання отримати позитивний результат. Щорічно, починаючи з листопада, ми проводимо інформаційно-роз’яснювальну роботу з батьками одинадцятикласників. Велика відповідальність і на педагогічному колективі, особливо на тих учителях, які викладають у 10 і 11-х класах.

Учителі готують учнів до ЗНО на різних етапах уроку: при подачі нового матеріалу, під час актуалізації опорних знань, на етапі закріплення нового матеріалу, під час перевірки домашніх завдань. 
Рекомендуємо учням виконувати тестові завдання із предметних збірників «Інформаційні матеріали» УЦОЯО, які навчають працювати динамічно, дотримуючись визначених часових параметрів, дають можливість практикуватися на бланках відповідей, а також проходити он-лайн тестування на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, використовувати архівні матеріали на сайтах, що містять завдання ЗНО минулих років з різних предметів.
 Не секрет, що практика підготовки до участі в ЗНО з репетиторами існує. Альтернативу репетиторству намагаємося знайти через введення індивідуальних занять. Так, для учнів 11-го класу в цьому навчальному році запроваджено такі заняття : з української мови, англійської мови,  історії . Ці уроки  діти відвідують за бажанням.

 Цього року в нас один одинадцятий клас, у якому 24 учні. Це – плюс. Бо маємо можливість кожному випускнику допомогти індивідуально. Дев’ятнадцять учнів пройшли пробне ЗНО. Вони ознайомились з технікою проходження тестування, отже вже мають необхідний досвід.