среда, 31 января 2024 г.

Інженерний тиждень


Розпочався інженерний тиждень, який організувала Балан С.Г.
Вчителька поставила за мету виховати майбутніх інженерів, які здивують світ своїми відкриттями.



Забавні лапки


Нагорна Яна сконструювала модель,яка демонструє рух качки. Лапки рухаються, іграшка,як качечка , перевалюється з боку на бік.







Проєкт "Моя улюблена іграшка"


Першокласники під час уроку англійської мови працювали над цікавим проєктом: з конструктора "Лего" створювали свою улюблену іграшку, а потім презентували її англійською мовою.
Дивовижно, але всі сконструювали літаки. І це чудово, адже з точки зору психології, це означає гарну адаптацію учнів. Вони всі готові до злету й подолання будь-яких висот.




Засідання педагогічної спільноти


30 січня Надвоцька М.В. провела засідання педагогічної спільноти вчителів естетично-трудового, здоров'язбережувального циклів та фізичної культури.
Педагоги вирішили вдосконалити свою роботу щодо самоосвітньої діяльності.

вторник, 30 января 2024 г.

Турнір з шахів та шашок


26 січня відбувся турнір з шашок, шахів. Організувала й провела його Надвоцька М.В. Найважчим було визначити найкращого гравця чи гравчиню. У турнірі брали участь і діти, і вчителі.
Зубенко Н. Д. , Істратова В. О. дуже добре зіграли, але діти їм не поступилися.
Недашковський Ярослав, Погребний Павло, Самошин Ілля склали гідну конкуренцію викладачам.
У підсумку всі отримали неймовірне задоволення. А це і є головним завданням гри!




Кумедний робот

Шевчук Дар'я створила іграшку "Робот". Для її виготовлення знадобилися шматок деревини, проволока й олівець. Вийшла екологічно чиста іграшка.




Дивовижна машинка


Шевчук Дар'я та Максименко Анастасія виготовили машинку для демонстрації реактивного руху.





Зорові ілюзії


Армашова Марія виготовила цікаву іграшку, яка демонструє зорові ілюзії.




Нелягайка


Зеленецька Єлизавета виготовила нелягайку- чудову іграшку для дітей! Нелягайчика неможливо перекинути, що робить гру з ним ще цікавішою.




Сферичні поверхні


Кучерука Артема можна назвати справжнім майстром зі складання арочних перекриттів. Вмілі руки хлопця створили із дерев'яних паличок сферичну поверхню та арочний міст.


Кумедний стрибунець

 

Зеленецька Єлизавета виготовила кумедну іграшку, використавши паперовий стаканчик, гумку й шматок картону.




Бумеранг


Ткаченко Микола створив бумеранг. Хлопець добре знає, наскільки важливо правильно розташувати центр тяжіння в іграшці щоб вона змогла кумедно обертатись у повітрі. Одним словом - майстер!




Пристрій для демонстрації реактивного руху


Галкін Роман виготовив машинку, яка рухалася за рахунок повітря. Пристрій чудово працює, і це є свідченням гарних інженерних здібностей учня.






Змінюємо напрям руху


Трифонов Ілля змайстрував пристрій для демонстрації руху по жолобу. Для того, щоб механізм чітко працював, необхідно точно прикріпити жолоб. Хлопцеві все вдалось майже бездоганно.




Механізована рука


Бледюк Роман та Жоров Тимур створили макет руки, якою можна брати предмети. Після випробування механізму всі дійшли думки,що найкращою є рука людини.


Калейдоскоп


Бледюк Роман створив іграшку " Калейдоскоп". Нею можуть гратися навіть маленькі діти, бо вона безпечна й легка у використанні.




Дивовижна Індія


Продовжується вивчення питання адаптації учнів 10- х класів до нових умов навчання. Сьогодні ми завітали на урок географії, на якому вивчалась тема "Індія".
Зубенко Н.Д. не дає можливості дітям нудьгувати. Постійний діалог, проблемний стиль викладання роблять навчальне заняття захоплюючим, цікавим і незабутнім.
Після уроку кожному захотілося побувати в Індії й переконатися у її неповторній красі й культурному багатстві.

Біле світло - складне


Галкін Роман виготовив прилад, який доводить, що біле світло складається аж із семи кольорів. Все дуже просто й зрозуміло!



Найпростіший телефон


Бледюк Роман та Усенко Олексій створили найпростіший пристрій для передачі інформації. З двох паперових стаканчиків та мотузки хлопцям вдалось створити таке диво!


Вітряк


Усенко Олексій та Бледюк Роман зробили іграшку "Вітряк". Роботу виконано на відмінно:від подиху вітряк обертався на великій швидкості.

Пиріжки для ліцеїстів


Сьогодні кухарі десятого класу приготували пиріжки, якими вирішили пригостити учнів та учениць ліцею. Пиріжки розійшлись дуже швидко, адже були смачними!



І знову про героїв Крут


29 січня 2024 року Україна вшановує 106-річницю героїчного бою під Крутами. Далекого 1918 року гімназисти стали на захист Києва від більшовицької навали. Наймолодшому було лише 16 років. Той бій для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. Українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бресті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.
Бібліотекар ліцею ,Бліняєва Ю.І., долучилася також до відзначення такої важливої дати у історії України.







понедельник, 29 января 2024 г.

Продовжуємо створювати кулінарні шедеври


Здобувачі освіти 10-А класу знову приготували пиріжки з капустою для захисників і спробували свої кулінарні здібності у приготуванні вареників з картоплею.
Усі вийшло апетитно й смачно. Молодці!!!




Елементи імідж -дизайну


Здобувачі освіти 11 класу отримують базові знання та навички за спеціальністю "Елементи імідж-дизайну". Під керівництвом Жукової Ю.Д. сьогодні вчилися робити макіяж. Основою став паперовий макет.
Хочеться відзначити гарні художні здібності як дівчат, так і хлопців.
Роботи виглядають дуже естетично: макіяж нанесено в міру, зроблено ідеальний тон .




День пам'яті жертв Голокосту


27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Каліщук О.О. провела зі здобувачами освіти бесіди, з яких вони дізналися, що Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій говориться, що «Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження».

Один із способів запам'ятовування важливої інформації


Балан С.Г. знайшла спосіб формування міцних знань у своїх вихованців: вчителька влаштувала фотосесію.
Під час вивчення другого закону Ньютона вона запропонувала дітям сфотографуватися на фоні дерева з яблуками в руках. Це саме ті яблука, що впали з дерева і надихнули науковця на відкриття закону тяжіння.
Класна, творча й результативна методика!




Подяка за благодійність


Дякуємо сім'ї Заяць, яка надала благодійні кошти на придбання настільних ігор для дітей.
Тепер , перебуваючи в укритті, наші вихованці зможуть змістовно проводити час, розвиваючи логіку, кмітливість, пам'ять та ерудицію.


Турнір з шахів та шашок


26 січня відбувся турнір з шашок, шахів. Організувала й провела його Надвоцька М.В. Найважчим було визначити найкращого гравця чи гравчиню. У турнірі брали участь і діти, і вчителі.
Зубенко Н. Д. , Істратова В. О. дуже добре зіграли, але діти їм не поступилися.
Недашковський Ярослав, Погребний Павло, Самошин Ілля склали гідну конкуренцію викладачам.
У підсумку всі отримали неймовірне задоволення. А це і є головним завданням гри!


пятница, 26 января 2024 г.

Семен Айзенштейн - забутий піонер вітчизняної радіотехніки

 До річниці з дня народження Семена Айзенштейна . Балан С.Г. під час уроків фізики ознайомила учнів та учениць 9-10 класів  з винаходами відомого ученого.         

Продовжує свою роботу школа "Змістовно"


У школі "Змістовно" дітям ніколи нудьгувати. Вони вивчають нову лексику з англійської мови, розвивають навички читання та аудіювання за допомогою карток, інтерактивних ігор. І, крім цього,багато розважаються. Це і руханки з обручем, різноманітні ігри та цікаві завдання, наприклад, створення орігамі " Мій символ об'єднання ".




Урізноманітнюємо меню


Кухарі десятого класу вирішили перевірити свої кулінарні здібності під час приготування вареників.
Ткаченко Микола приніс картоплю, Недашковський Ярослав замісив тісто, усі інші наліпили смачних вареників.
Мене теж пригостили. Важко було відірватися від страви, настільки смачною вона виявилась.
І, як завжди, не обійшлося без пиріжків, які завезли в шпиталь. На жаль, ми не змогли зробити фото через повітряну тривогу. Але на обід наші хлопці знову смакували гарною домашньою випічкою від кухарів Дальницького ліцею.


Найпростіше укриття Дальницького ліцею


У Дальницькому ліцеї відбувся капітальний ремонт укриття. У сховищі тепло та затишно, є централізоване водопостачання, потужна витяжка, вбиральні, запаси питної води, пожежна сигналізація, аптечка для надання медичної допомоги.
Дякуємо Дальницькій громаді за можливість відновити очне навчання, про яке мріяли діти.




Нові учасники акції "Годівниця"


Наш шкільний садок поповнюється новими домівками для пташок. Усе готово для зустрічі пернатих.
Як добре, що в нашому ліцеї є справжні майстри, які вміють творити добрі справи.






Що таке віруси і як вони спричиняють хвороби?


Гавлюковська О.А. на уроці з предмета " Я досліджую світ" запропонувала учням та ученицям з'ясувати, як віруси та бактерії передаються від людини до людини. Діти змішали в мисці крем та блискітки і залишили їх на поверхні.
У процесі дослідження перевірили, чи здатна вода змити віруси та бактерії і яке значення мила в цьому?
Усі разом вирішили виготовили мило, адже воно найкращий друг у боротьбі з хворобами.




Панно "Зима"


Учні та учениці 4 класу виготовили панно "Зима".
Декоративне панно, виконане на основі з паперу, картону, дерева, ниток, тканини тощо, з використанням аплікації, опуклих елементів з гіпсу, ниток та штучних квітів виглядає неперевершено.



Профорієнтація


Буковська Анастасія, колишня випускниця Дальницького ліцею, провела профорієнтаційну роботу. Міжнародний гуманітарний університет, в якому навчається дівчина, запрошує майбутніх випускників 9-11 класів на навчання. Переваги вступу:
🔹Вступ ❗️тільки ЗА МОТИВАЦІЙНИМ ЛИСТОМ❗️






Морозиво "Ріжок"


На уроці дизайну та технологій учні та учениці 3-А класу виготовили морозиво-ріжок. Отримали дуже смачний результат.

понедельник, 22 января 2024 г.

Іван Їжакевич- художник, осяяний народною поезією

 До річниці з дня народження  Івана Їжакевича, (1864–1962) – видатного українського живописця, графіка, іконописця. Вчителька мистецтва , Буділовська Т.Д. , провела інформаційну хвилинку для учнів  6-х класів. Діти дізналися , що народився майбутній художник у родині бідних селян, Іван самостійно навчився читати та писати,але це не завадило хлопчику досягти своєї мети.    Сьогодні ми можемо побачити велику кількість різноманітних робіт Івана Їжакевича . Він реставрував фрески, писав ілюстрації до легенд та казок, "Кобзаря" Т.Шевченка. Під час таких уроків виховується любов та повага до українського  народу. 





До Дня винахідника

 

Здобувачі освіти початкових класів Дальницького ліцею кожного дня стають винахідниками. А інакше бути не може. Нова українська школа має за мету виховати саме таких неординарних особистостей. Тому під час уроків діти стають розробниками незвичайних страв, дослідниками чисел, цікавих проєктів.
Винахідницькі здібності допоможуть їм у дорослому житті стати успішними і дадуть можливість отримувати гарні гонорари.


Винахідники ліцею


Здобувачі освіти шостих класів з великим задоволенням відвідують інтегрований курс "Робототехніка". Вони створювали анімовані електронні зображення на світлодіодній матриці.
Дивує, які розумні діти!!! Справжні винахідники!!!




Персонажі італійської комедії


На уроці інтегрованого курсу "Мистецтво" учні та учениці намалювали кольоровими олівцями портрет персонажа Венеціанського карнавалу в повний зріст. Прочитайте опис нижче й оцініть уяву дітей. Вона фантастична!!!

Дальницький ліцей бере участь у проєкті #ІгриДляВсіх

 

Вчитель фізичної культури Надвоцька Майя Василівна.

Пиріжки для захисників


Здобувачі освіти десятого класу відновили важливу справу: випікання пиріжків для наших захисників, які знаходяться в госпіталі.
Дуже зраділи працівники лікарні можливості забезпечити додатковим харчуванням наших хлопців.
Дякуємо дітям та їхній наставниці, Ігнатенко В.В, за безцінну працю й підтримку наших бійців, які віддають найцінніше заради перемоги- власне здоров'я!!!