воскресенье, 22 января 2017 г.

Віддана дітям

Не одне покоління замислювалось над питаннями: хто така Людина, для чого вона живе на Землі; що значить бути справжньою Людиною? Який сенс у цьому всьому? Відповіді на них шукали у всі віки, у всі часи…


       Саме такі питання майже щодня постають перед психологом. Не кожен зможе дати правильну  відповідь на них, допомогти ласкавим, щирим словом.

   Лагідною, доброзичливою є психолог Дальницької ЗОШ Лариса Володимирівна Маринеч. Колеги по роботі називають її "наша Ларисочка". Вона дійсно «наша» не лише для вчителів, а й для дітей. Школярі приходять за порадою, яку завжди надасть Лариса Володимирівна.

    Всі люди дуже різні. І тому, щоб людину зрозуміти, необхідно в неї уважно вдивлятися. Кожна людина дуже індивідуальна. Вдивляючись в себе та інших, ми більше задумуємось про гарне і погане в собі.  Лариса Володимирівна допомагає дітям зробити правильні кроки у житті.  

Не плач, коли життя жорстоке
Тобі стежину шле лиху,
Ще знайдеш щастя синьооке
На вкритім тернами шляху
І не сумуй, коли яскраве
Для тебе сонце вмить зійде,
Ще прийде час – і зірка слави
Смарагдом в душу упаде.
Життя – це поле щастя й муки,
Тому до труднощів звикай,
Та головне – безсило руки
Ніколи ти не опускай.


Лариса Володимирівна керується саме такими принципами життя. Їй можна довірити найпотаємніше,бо найголовніше, що вона вміє, - це зберегти таємницю!


Новорічні свята

Новий рік! Ці два слова у кожного асоціюються зі святковим настроєм,подарунками, іграми, розвагами. Саме так проходили новорічні свята у нашій школі. 

Весело пройшли ранки  для  учнів 1-7 класів.  Учасниками вистави "Новорічний клубочок" були герої  казок. Цю новорічну пригоду підготували вчителі. Це вже стало гарною традицією: щороку педагоги створюють казкові образи, які дозволяють учням відчути   справжню атмосферу  чарівності новорічної вистави.

Учні із задоволенням грали, співали, танцювали, розповідали вірші, робили все для того, щоб клубочок показав шлях до Діда Мороза й Снігуроньки. Усі присутні були приємно здивовані новорічними костюмами. І кого тільки не побачиш напередодні Нового року:  чарівних Метеликів,  відважних Піратів, Ведмедиків, Зайчат, інших звірят. Навіть Принцеси і чарівні Феї завітали на свято.



А який же Новий рік без  Діда Мороза! Його роль чудово зіграв Циганенко Дмитро. А казковою Снігуронькою  на час свята стала Чернова Ганна.  На закінчення Новорічного свята Дід Мороз та Снігуронька вручили солодкі подарунки.
      Цікаві виступи для Новорічного карнавалу підготували й класні колективи  8-11 класів. Учні 11 класу, які були організаторами свята, вирішили провести його у форматі улюбленого фільму "Один вдома". Учасники дійства  вразили  всіх присутніх змістовними міні-виставами з уривків улюблених фільмів, підготували яскраві костюми та декорації.

    А учні 11 класу  порадували глядачів веселими сценками, запальними танцями, чудовими піснями.  
    Новорічні свята - це чудовий спосіб проявити свої акторські здібності. А таких творчих учнів у нашій школі багато. Висловлюємо щиру подяку всім юним артистам!

    Швидко промайнули два святкові дні, а далі на наших учнів чекають  довгоочікувані  зимові канікули. 

    І у кожного, дорослого і малого, у серці зародилась надія на те, що в новому році неодмінно здійсняться усі мрії, які ми загадаємо під ялинкою. Адже новорічний час – чарівний, і всі побажання неодмінно збудуться!!! 

Покликана бути вчителем



       Пасько Олена Сергіївна закінчила Дальницьку школу у 2009 році, але повернулась через п'ять років до рідної школи вчителем початкових класів. Це вчитель, якому притаманна висока культура, ґрунтовні фахові знання, уміле володіння різноманіттям методичних форм і прийомів, всебічні інтереси та ерудиція. Допомагає їй у роботі відкритість і щирість, почуття гумору, тактовність у стосунках з учнями та колегами. Приділяє значну увагу вивченню індивідуальних особливостей учнів, питанням активізації їхніх внутрішніх можливостей і здібностей, домагається свідомого засвоєння навчального матеріалу, формує у вихованців навички самостійної праці. 


Урок з основ здоров'я  в 3 класі (діти малюють віруси)

    Бути вчителем – її покликання. Найвища нагорода для Олени Сергіївни – бачити плоди своєї діяльності. Перебуває у постійному пошуку, активно використовує нові прогресивні методики. У навчально-виховному процесі методично обґрунтовано й ефективно використовує найновіші досягнення психолого-педагогічної науки, нестандартні інтерактивні технології, завдання проблемно-пошукового характеру. 
Урок з основ здоров'я  в 3 класі (діти малюють віруси)

   Важливе завдання вчителя – підтримати в учнів позитивне ставлення до навчання. Адже бажання вчитися – головний результат початкового навчання. Інтерес до навчання є тільки там, де є натхнення, народжене від успіху. Тому Олена Сергіївна  на уроці створює атмосферу співробітництва учнів і вчителя, яка позбавляє страху отримати погану оцінку. 
    Активне навчання є запорукою розвитку мислення дитини, саме тому  Олена Сергіївна працює над проблемою"Міжпредметні зв'язки на уроках у початковій школі".
Урок з основ здоров'я  в 3 класі (діти малюють віруси)

  Під час уроків української мови через красу рідного слова витворює дитячу душу, будує особистість, її свідомість та світогляд, емоційну сферу та інтелект. Вчитель ставить перед собою завдання ввести учнів у світ прекрасного, прилучити їх до національних і світових скарбів письменства, сприяти вихованню кращих моральних якостей. Розвиток пізнавальної активності -головний мотив навчальної діяльності вчителя. Впроваджує нестандартні уроки (урок-тренінг, урок-свято, урок-подорож, урок-конкурс), що сприяють інтересу до навчання. 
Урок української мови у 2 класі

      На уроках з основ здоров'я ознайомлює учнів з причинами виникнення інфекційних захворювань, дає уявлення про щеплення, навчає піклуватися учнів  про своє здоров'я та використовувати первинні засоби для захисту від інфекцій, виховує дбайливе ставлення до свого здоров'я. 
     Вчитель продумує структуру уроку, глибоко осмислює навчальний матеріал, виділяє в ньому головне, визначає методи і прийоми, що допомагають її вихованцям осмислити і творчо засвоїти тему уроку. Уроки відзначаються чіткістю, організованістю, логічною послідовністю, врахуванням динаміки роботи кожного учня. Навчає учнів працювати з науковою та довідковою літературою. Приділяє багато уваги культурі мовлення і записів. 
       Постійно працює над самоосвітою, уважно стежить за інноваціями у сфері сучасної педагогіки та творчо використовує їх у своїй педагогічній діяльності. Гармонійно поєднує традиційні та інноваційні прийоми та методи. Бере активну участь у роботі методичного об’єднання. 
      Натура активна, творча, небайдужа, Олена Сергіївна головним для себе визначає розвиток, рух вперед. 
      Наполегливою працею, творчим неспокоєм, здобула заслужену повагу учнів, батьків, колег. Широкий професійний світогляд, активні пошуки нового, неординарний підхід до процесу навчання та виховання засвідчують: Пасько Олена Сергіївна – педагог, який іде в ногу з часом, докладає всіх зусиль, щоб побачити щасливе майбутнє своїх вихованців.







Привітання з перемогою

          Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться щорічно згідно з Указом Президента України від 01.11 2007 №1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика» з метою сприяння утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу .

       12 грудня 2016 року на базі Одеської загальноосвітньої школи №1 І-ІІІ ступенів пройшов ІІІ  (обласний)  етап ХVІІ Міжнародний конкурсу з української мови імені Петра Яцика за сприяння Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації та Одеського обласного інституту удосконалення вчителів. У Конкурсі взяли участь 283 учасники:
-223 учні 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Одеської області;
-12 учнів професійно-технічних навчальних закладів;
-25 студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації;
-23 студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

      Приємним є той факт, що учениця 7 класу Дальницької школи Волонтір Ніна посіла 3 місце в обласному етапі конкурсу. Вітаємо Ніну та її вчителя Гаврилюк Л.О. з високим результатом. 

Результати олімпіад

  З 12 листопада проходили  районні предметні олімпіади, в яких взяли участь і учні нашої школи.
Результати олімпіад 

Біологія

1. Доценко Вероніка-4,5 б.,учасниця.
2. Харьковенко Карина-4,5 б.,учасниця.
3. Чернова Анна--16,5 б. (за рейтингом - 2 в районі).
4. Сириця Володимир-15,5 б.(за рейтингом - 2 в районі).

Географія

1. Бежинар Катерина-10 б.,учасниця.
2. Божко Кирило-14 б.,учасник.

Історія


1. Строганова Катерина -8 б.,учасниця.

VІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 


1. Савельєва Світлана-11 б.,учасниця.
2.Плохотнюк Катерина-8 б.,учасниця.

Технічна праця

1 місце посіли Бєлоусов Нікіта (9 клас), Крутько Андрій (11 клас).
2 місце-Циганенко Дмитро.
3 місце-Філоненко Олександр, Долженко Анатолій.
Учасники: Митрик Михайло, Крайнік Дмитро.

Українська мова

1. Чернова Ганна -15 балів.

Фізика

1. Сириця Володимир--4,5 бали.

ХVІІ Міжнародний конкурс з  української мови ім. Петра Яцика

1. Волонтір Ніна--18,75 балів.,2 місце .
2. Савельєва Світлана--18,25 балів.,2місце.
3. Пацар Наталія--15 балів.
4.  Строганова Катерина-13 балів.
5. Сізова Світлана- 5 балів.
6. Кравченко Вікторія-12,5 балів.

Математика


1. Сириця Володимир, учасник.
2. Ляшенко Владислав, учасник.
3. Сінельников Максим, учасник.
4. Волонтір Ніна-1 місце.

Вітаємо учнів,  які досягли високих результатів в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін!



Лінійка до Дня вшанування загиблих під час Голодомору


    21 листопада було проведено лінійку, присвячену вшануванню  пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей. Її метою стало виховання в учнів особистісних рис громадянина України, патріотизму, прищеплення дітям розуміння правил траурного етикету, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих. 
   Лінійку відкрила заступник директора з виховної роботи Пасько О.С., яка зазначила, що 85 років пройшло з часів  Голодомору в Україні 30-х рр., але і сьогодні ми не повинні забувати про цю страшну подію в історії нашого народу.
Ведучі      (учениці 7 класу) прочитали вірш, присвячений пам'яті всіх замучених голодом.  Педагог – організатор Буділовська Т.Д. підібрала для перегляду відеофільм, у якому йшлося  про передумови та причини організації штучного Голодомору в Україні. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять загиблих жертв цього геноциду проти українського народу.


     Ведучі розповіли,  як і коли слід вшановувати всіх загиблих, про те, що по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», до якої усім присутнім запропонували приєднатися . У залі запалили свічку пам’яті й прослухали пісню  Оксани Білозір «Свіча».

Участь в обласному фестивалі інформаційних учнівських проектів з літератури

24 грудня 2016 року  на базі Одеської загальноосвітньої школи №56 відбулося закриття фестивалю інформаційних учнівських технологій з літератури «Что в имени тебе моем?», який був присвячений письменникам, що жили й творили в Одесі. 
Мета фестивалю – мотивувати краєзнавчу діяльність учнів, розширити їх знання про письменників Одещини та твори, пов’язані з історичним та культурним спадком нашого краю.
На заочний етап було надіслано близько трьохсот робіт, які було розглянуто та оцінено журі фестивалю.  На очний етап було запрошено 27 авторів робіт у номінації «Фотоколаж», 53 автори  мультимедійних презентацій у жанрі віртуальної екскурсії, 22 автора, котрі запропонували до розгляду відеокліпи на авторські вірші та буктрейлери.

        Приємним став той факт, що серед переможців фестивалю були й учні Дальницької школи. Стаматакі Єлизавета, Абрамова Вероніка, Харьковенко Карина та Пацар Анна посіли 3 місце в обласному етапі конкурсу, представивши роботу, у якій розповіли про письменників, доля чи творчість яких в тій чи іншій мірі пов'язана була із Санжійкою (керівник проекту Пацар М.В., вчитель зарубіжної літератури). 
         На зустрічі з учасниками очного етапу фестивалю була присутня правнучка одеського письменника Юрія Трусова, на книгу якого учні 11 класу Новонекрасівської школи Ізмаїльського району зробили чудовий буктрейлер «Хаджибей».
Журі визначило кращі роботи конкурсу. У номінації «Фотоколаж»  перше місце посіли роботи Мельник Юлії, учениці  Іллічівської гімназії № 1, та  творчого колективу  гімназії  № 4 м. Одеси.
 У номінації «Мультимедійна презентація в жанрі віртуальної екскурсії» були відзначені роботи Колесник Ірини(«В поисках города трех толстяков»), учениці 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 56, та   Шевченко Ірини,  учениці 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 33 («Прогулки с А.С.Пушкиным по улицам  моего города»).

 У номінації «Відеокліп» кращими були визнані роботи творчого колективу Одеської загальноосвітньої         школи № 59 «Ода 12-ому стулу», буктрейлер «Хаджибей» учнів Новонекрасівської школи Ізмаїльського району та відеокліп на авторський вірш «Ода Гоголю» творчого колективу «Сказочных дел мастера»                         ЗОШ № 63 м. Одеси. Дві роботи отримали приз «Симпатія  журі».
         Учасники фестивалю були нагороджені дипломами та цінними призами, також вони  мали змогу ознайомитися з найкращими роботами, що посіли призові місця у трьох різних номінаціях. Творчий колектив Одеської загальноосвітньої школи № 56 «Аркадія» привітав гостей з прийдешніми новорічними святами музично-танцювальними номерами.
За багаторічну та плідну працю з обдарованою молоддю дипломами були нагороджені і вчителі-словесники, які допомагали учасникам фестивалю у підготовці робіт.
Загалом всі учасники фестивалю були вдячні організаторам за  святкову атмосферу та можливість реалізувати свої творчі здібності.

Вибори президента школи


У жовтні  в нашому навчальному закладі пройшли чергові вибори президента шкільного самоврядування. На цю посаду претендувало три кандидати: учениця 11класу Течинська Юлія, учень 11 класу Нєвєров Марк, учень 10 класу Коваль Павло.
   Напередодні дня виборів пройшла зустріч кандидатів зі своїми виборцями, під час якої присутні мали можливість поспілкуватись із претендентами на посаду президента школи.
     16 жовтня відбувся процес голосування. До списків виборців було внесено 197 осіб. На виборчу дільницю прийшов та проголосував 171 виборець (87%). Під час голосування найбільше голосів отримав Коваль Павло – 170 голосів.

    Під час  урочистої лінійки йому було вручено символ української влади -булаву. Павло склав присягу й пообіцяв почути кожного, хто звернеться до нього з проханням чи гарною ідеєю.